Park De Oude Reek

Mede mogelijk gemaakt door ARN

Vrijwilligers uit de wijk Beuningse Plas legden samen met vrijwilligers van de vereniging Vrijwillig Landschapsbeheer Beuningen (VLB) in één dag, op 15 maart 2025, het park De Oude Reek aan. De gemeente Beuningen en het omgevingsfonds van ARN droegen financieel bij. 

Rond een waterpoel wordt een meidoornhaag geplant. (Foto: VLB)

Het park, gelegen tussen de Oude Reekstraat en de Lagunesingel, meet 135 bij 75 meter. Op het perceel stonden al zo’n twintig hoogstam perenbomen en acht oude pruimenbomen. In het weekend van NLdoet werden hieraan dertien appelbomen, een tiental andere fruitbomen en maar liefst 175 struiken toegevoegd. Allemaal in één dag geplant door tien buurtvrijwilligers en twintig vrijwilligers van VLB.

Het park werd daarna verder verrijkt met vogelbosjes, een bloemenweide, een vlechtheg en een waterpoeltje. De houtwerkplaats van VLB droeg een kast voor een torenvalk en een insectenhotel bij.

Park De Oude Reek, een geslaagd voorbeeld van een buurtbewonersinitiatief, was een van de negentien aanvragen die afgelopen jaar werden beloond met een financiële bijdrage uit het Omgevingsfonds van ARN. Dit fonds bestaat nu drie jaar en heeft in die tijd bijgedragen aan de realisatie van meer dan dertig projecten van bewoners, verenigingen en clubs.

Ook dit jaar kunnen in de maand oktober weer aanvragen voor een financiële ondersteuning worden ingediend. Net als in voorgaande jaren is in totaal € 10.000 euro beschikbaar.

Meer informatie?

Het antwoord op een aantal veelgestelde vragen vindt u in onze vraagbaak. Mocht u nog andere vragen of opmerkingen hebben, dan verwijzen wij u graag naar het contactformulier in het tabblad "contact".