Scholenproject: Energie uit afval, een schone zaak!
Staan uw leerlingen wel eens stil bij wat er gebeurt met afval nadat het in de vuilnisbak verdwijnt? En weten zij hoe afval kan worden omgezet in duurzame energie en nieuwe grondstoffen? Met het educatieve scholenproject ‘Energie uit afval’ laat ARN leerlingen uit groep 7 en 8 op een interactieve manier kennismaken met de wereld van afvalverwerking, recycling en duurzaamheid.
Het project is speciaal ontwikkeld voor basisscholen uit de gemeenten die afval aanleveren bij ARN. Dankzij een combinatie van lesmateriaal, een gastles en een bedrijfsbezoek ontdekken leerlingen hoe afval wordt ingezameld, gescheiden en verwerkt, én welke rol zij zelf kunnen spelen in een duurzame samenleving.
In drie stappen naar meer afvalkennis:
1. Voorbereidende les in de klas
Het lesmateriaal waarmee de leerkracht een voorbereidende les kan verzorgen? Hiermee maken leerlingen kennis met verschillende soorten afval en leren zij wat ermee gebeurt, zoals hergebruik, recycling, vergisting of verbranding voor energieopwekking.
2. Gastles door een ARN-rondleider
Ongeveer een week voor het bedrijfsbezoek verzorgt een van onze rondleiders een gastles op school. Deze gastles zal ongeveer één uur in beslag nemen. Tijdens deze interactieve presentatie leren leerlingen meer over de verwerking van afval, de productie van secundaire brandstof, het opwekken van elektriciteit uit afval en de productie van biogas uit groente-, fruit- en tuinafval.
3. Bedrijfsbezoek aan ARN
Het hoogtepunt van het project is een bezoek aan ARN in Weurt. Tijdens een rondleiding van ongeveer 1,5 uur rijden de leerlingen per bus over het terrein en krijgen zij een kijkje achter de schermen van onze installaties. Zij zien hoe afval wordt aangevoerd, gescheiden en verwerkt tot waardevolle grondstoffen en duurzame energie. Onze rondleiders leggen onderweg uit welke stappen daarvoor nodig zijn en beantwoorden graag alle vragen. Let op:
- Rondleidingen vinden plaats tijdens kantooruren
- Groepen bestaan uit minimaal 15 en maximaal 40 deelnemers
- Tijdens het bezoek zijn minimaal drie begeleidende volwassenen per 25 leerlingen nodig om de veiligheid te waarborgen
- Tijdens onderhoudswerkzaamheden kan de route worden aangepast
Kosten
In verband met de stijgende kosten van het busvervoer zijn wij genoodzaakt om vanaf januari 2027 een bijdrage te vragen. De hoogte van deze bijdrage is afhankelijk van het aantal deelnemers. Wilt u weten welke bijdrage voor uw groep van toepassing is? Neem dan contact met ons op of vraag direct een rondleiding aan via het formulier hieronder.
Rondleiding aanvragen
Wilt u met uw groep een rondleiding aanvragen? Vul dan het aanvraagformulier in en geef daarbij uw voorkeursdatum en dagdeel aan. Wij laten u zo snel mogelijk weten of uw bezoek kan worden ingepland.
Eerst meer informatie nodig? Neem dan contact op met Ingrid van de Pol via telefoonnummer (024) 371 71 71 of rondleiding@arnbv.nl. Wanneer u de gegevens heeft ingevuld, klikt u op "volgende".
LET OP: Het systeem vraagt of de gegevens correct zijn. Pas als u nu hier op "volgende" drukt, wordt de e-mail verstuurd. Daarna ontvangt u een ontvangstbevestiging op het door u opgegeven e-mailadres.